Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Jak dávkovat Geloren

Kloubní výživa Geloren HA se v posledních několika měsících podle srovnávače Heuréka drží jako přibitá na první pozici nejoblíbenějších koňských kloubních výživ.  To prosím nepovažujte za příliš závažnou informaci, protože jednak Heuréka není v žádném případě garantem správných informací a současně víme na 100 %, že Geloren nemají v oblibě jenom koně, čímž jsou výsledky poměrně silně zkresleny. Přesto se nedá popřít, že Gelorenu se v ČR prodá překvapivě velké množství. Informací o něm je však poskrovnu. Pojďme to napravit.

Jak dávkovat Geloren pro koně:

Tady není příliš co vymýšlet - jedna tableta pro poníka kolem metráku, dvě kostky Gelorenu pro menší koně do 400 kilo a tři kostky pro pořádná zvířata nad 400 kilogramů.

Koně ale někdy mají silnou nedůvěru k želatinově měkké konzistenci, proto se doporučuje nakrájet kostku na menší kousky a smíchat s nějakým tvrdším pamlskem, nebo kostky nechat před podáním do druhého dne oschnout, aby ztratily pružnost a trochu ztvrdly. Se sušením to ale rozhodně nepřehánějte, protože hlavní a nejdražší látka v Gelorenu je kyselina hyaluronová, která je vázaná na vodu - proto je až na vzácné výjimky podávána ve formě sirupů a při příliš velkém vysychání by se tento přírodní polysacharid začal štěpit na menší řetězce, rozpadat a nefungoval by tak, jak má.

Jak dávkovat Geloren HA pro psy:

Geloren se vyrábí také přímo ve variantách určených psům, která neobsahuje cukr a místo něj jsou v kostičkách dvě další účinné látky. Koncentrace aktivních látek pro podporu kloubů je zde dokonce o trochu vyšší, než v koňské variantě. Absence cukru je také důvod, proč někteří páníčci raději sáhnou po větších kostkách sladké koňské verze. Zejména menší plemena psů (speciálně zmlsané čivavy, kde je to téměř železným pravidlem) dávají sladkým kostkám přednost před želatinovou verzí kloubní výživy pro psy. A tady je potřeba přepočítat dávkování a nezapomínat, že pes má jiné trávení i jiné potřeby, než jaké mají koně.

Dávkování koňského Gelorenu HA pro psy:

Hmotnost psa / kg <5 5–10 10–20 20–40 40–60 60+
Kostka Geloren HA 1/4 1/2 3/4 1 1+1/2 2


Díky tomu, že u malých plemen není třeba kupovat celé velké balení v plastovém kbelíku, volí někdy chovatelé třetinovou "testovací" variantu balení - Geloren HA 30 kusů.

Další tipy jak podávat Geloren:

Zajímavou možností, kterou máme potvrzenu přímo od výrobce jako bez problémů použitelnou, je rozpuštění tablety Geloren HA v horké vodě. Ideální je nepřekračovat teplotu 70° až 80° Celsia. Množství vody a její teplota je snadno přirovnatelná k horkému, nikoliv ale vroucímu hrnku čaje. Po takto krátkou dobu se kyselina hyaluronová nestačí teplem rozštěpit a znehodnotit, protože teplota takto malého objemu celkem rychle klesá - pozor na to, že při dlouhém vystavení Gelorenu teplotám nad 70°C by kyselina hyaluronová degradovala.

Tento "Gelorenový odvar" :) s višňovou příchutí se dá snadno použít tam, kde konzistence kloubního doplňku z nějakého důvodu působí při podávání problémy.