Macour má průjem aneb co jsou prebiotika

Máme doma kotě s osmi životy.

Kotě jsme dostali až POTOM, co ho srazilo auto. Vypadalo to, že už nikdy nebude běhat a že se jeho život bude počítat na dny, jenomže Macour je bojovník a z té veliké krví nalité rány na břiše se vylízal.

Nicméně rvačka s nárazníkem cizího auta není bez následků. Macour má asi hooodně pomíchané vnitřnosti... Alespoň ta ďábelská břečka, kterou dokáže vyrobit z ultraprémiových kočičích granulí, by zastavila i postup islámského státu… A protože Macour je příliš sexy na to, aby používal nějaké kočičí záchodky, tak byl ihned po uzdravení přesunut na dvůr, kde teď mlsně pozoruje ptačí krmítko. Problém ale trvá a tak jsme se začali pídit po nějaké přirozené podpoře trávení a obnově střevní mikroflóry koček a psů.

Situace totiž není tak jednoduchá, jak se snaží tvrdit paní v reklamě. Nestačí sníst jeden jogurt plný laktobacilů na to, aby bylo bříško zase v pořádku. Zdravá populace bakterií se sice probiotiky doplnit dá, ale pokud byl předtím problém závažnější, tak se velice snadno může stát, že prospěšné bakterie nemají ve střevech co jíst a zemřou hlady. Chybějí jim totiž ve střevech takzvaná “prebiotika” tedy jakási potrava, díky které by mohly ve střevech prospívat, množit se a početně převážit nad škodlivými bakteriemi, které se spolu s Macourem postarají čas od času o pekelný puch za gaučem nebo v rohu dětského pokojíku...

Abychom to zkrátili - finále příběhu je rozpačitě nejednoznačné: Sice jsme našli prebiotika Enerbiotic Cat ve formě šestidenní kůry, která umějí rychle obnovit rovnováhu obyvatel střev, a dokonce umějí zvýšit i vitalitu a dodat energii, ale evidentně nedovedou změnit chování jednoho tvrdohlavého kotěte. Takže Macour je teď po šesti pytlíčcích revitalizujících prebiotik rychlej jako kulovej blesk, neustále plnej energie, ale toho všeho využívá JEN k tomu, aby při sebemenší příležitosti vrazil do domu a nechal někde svou navštívenku. A jen tak mezi námi, on ani ten “zdravej” kočičinec není něco, co chcete vidět na koberci.
+:o)

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.