Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Skotan Animal – kvasinky, jak je neznáte

Chceme napravit reputaci polským produktům, protože opravdu nelze házet vše do jednoho pytle. Proto Vám přinášíme novinku – Skotan Animal – polskou značku spadající pod skupinu Skotan S.A.

Jedná se o nové doplňky krmiva s vysokou biologickou dostupností. Jejich základem jsou unikátní kvasinky kmene Yarrowia lipolytica, které se díky patentované technologii stanou pro Vaše mazlíčky bohatým zdrojem nejen bílkovin a aminokyselin, ale také různých mikroprvků, makroprvků a vitamínů skupiny B, které jsou vhodné především pro mladá zvířata.

Yarrowia lipolytica
Díky speciální technologii jsou kvasinky schopné metabolizovat atypické zdroje uhlíku nebo produkovat organické kyseliny, vitamíny a bioaktivní látky. Kvasinky se tak samy stávají zdrojem důležitých účinných látek, jako např. selenomethionin, selenocystein, alfa-ketoglutarát, citrulin malát nebo kyselina kynurenová.

Kvasinky Yarrowia lipolytica jsou výjimečné vysokým obsahem lysinu a skvělou biologickou hodnotou, která činí 80 % (tzn. že ze 100 g bílkoviny v produktu může organismus vyrobit 80 g vlastních bílkovin). Vysoká stravitelnost já dána také více než 90% obsahem nenasycených mastných kyselin, převážně mononenasycených. Ty se totiž tráví lépe než nasycené kyseliny. Kvasnicový tuk obsahuje asi 28 % kyseliny linolové.

Možná zajímavější je ale další aspekt, který se možná projeví až v delším horizontu. Díky obsahu glukanu (posiluje imunitu) a manganu v buněčné stěně se u kvasinek projevuje i prebiotický účinek. Ten přijde vhod především zvířatům vystaveným stresovým podmínkám, např. při odstavu, průjmech, ad. Prebiotika, tedy vlastně výživa a podpora pro ten správný mikrobiom, jsou totiž nejslibnějším přístupem, který přináší revoluci v doplňcích pro podporu zdraví a vitality.

Mezi produkty jsou zastoupeny jak řada Canifelox (pro psy a kočky), tak nově také Equinox (pro koně)

Canifelox – pro psy a kočky


Jde o produktovou řadu s klasickým uspořádáním. Najdete tady pomocníky na zlepšení pohyblivosti (Mobility – máme vyzkoušeno, že i tablety mohou psům chutnat:)), podporu kondice (Condition), úpravu trávení (Gastro Dog nebo Gastro Cat) a pokud potřebuje Váš mazlíček zklidnit, protože je např. nesvůj z jízdy autem nebo návštěvy veterináře, můžete sáhnout po Canifelox Calm.

Equinox – pro koně


Pro koně je výběr podstatně pestřejší. Kromě výše zmíněných alternativ pro zlepšení kloubního aparátu (Joints), kondice (Sport, Electrolyte), případně trávení (Classic nebo Gastro) tady naleznete také přípravky pro podporu růstu kopytní rohoviny (Hooves), urychlení regenerace (Regeneration) a pro podporu nárůstu svalové hmoty (Muscle).

Při zdravotních potížích, jako jsou onemocnění horních cest dýchacích, se bude hodit přípravek Respiratory. Na kožní problémy pak produkt Equinox Skin.