Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Test Equinox HOOVES na popraskaná kopyta

Produkty equinox od polské značky Skotan Animal už se u nás začínají pomalu zabydlovat. Máme radost, že pomáhají, kde je potřeba.

Přinášíme zprávu z jednoho takového testu z podzimu 2019.

Pacient:

Jedenáctiletý valach českého teplokrevníka. Pravidelně kovaný a pouze rekreačně využívaný koník v celkově výborném zdravotním stavu.

Problém:

I přes dobrou kondici byl stav kopyt dost špatný. Slabá a lámavá rohovina, rozpraskaná stěna s prasklinami až ke korunce.

Řešení:

Dočasné ustájení valacha na boso. Po konzultaci s veterinářem a ustajovatelem nasazení minerálního doplňkového krmiva equinox HOOVES

Podáno bylo 1 balení, což je cca 50 dní. První foto bylo pořízeno 7. 8. 2019 a druhé 21. 10. 2019. Mezi tím byly provedeny 2 korektury. Vzhledem k výrazné a nové chuti bylo zpočátku nutné granulky mírně rozmáčet a několik prvních dní jejich přídavek postupně navyšovat, aby je koník z krmení nevyděloval. V průběhu jednoho týdne si na chuť zvykl a do 14 dnů přijímal bez problémů celou dávku.

Závěr:

Výsledek můžete vidět na uvedených fotografiích,. Rozdíl kopyt PŘED a PO. Praskliny se pomalu zacelují a od shora už narůstá zdravá rohovina. „Osobně mě přípravek velmi mile překvapil, určitě doporučuji dlouhodobé podávání. Změna byla znát cca do měsíce, kopyto je výrazně pevnější a na fotkách je krásně vidět velký pokrok.“ (Testovala a fotografovala Jana Pecháčková)

hooves-ped-a-po-vedle

Původní článek: https://equinox-horse.cz/ucinnost/2-vyzkouseli-jsme-za-vas-equinox-hooves