Objednávky do 17.12. stihneme s GLS doručit do Vánoc! :)
Poslední letošní balíčky pošleme 19.12. ve 12:00. Pozdější objednávky odešleme až v lednu. Díky za pochopení a trpělivost. Tomáš ze Zoofixu
Doprava zdarma
 

PlaqueOff Powder 180 g

1 hodnocení
 
Dostupnost Externí sklad
Můžeme doručit do
21.12.2018
Běžná cena 1 539 Kč
Ušetříte 140 Kč (–9 %)
1 399 Kč
   
Kód produktu KOR000043
Značka ProDen
Kategorie Dentální péče
 

Patentovaný prostředek pro péči o zuby a dásně psů a koček PlaqueOff™ Powder, významně omezuje zubní plak i zubní kámen a odstraňuje zápach z tlamy.

Přípravek je ve formě prášku a proto dobře uplatnitelná v BARF, protože se lehce přidává do běžné potravy.

Složení a dávkování PlaqueOff

Složení: výhradně přírodní produkt - mořská řasa Ascophyllum Nodosum

Velikost zvířete - Denní dávka - Min doba užívání:

Psi & kočky do 10 kg   1/2 – 1 odměrka  4 měsíce
Psi 10 – 25 kg  1 – 2 odměrky  2 – 4 měsíce
Psi nad 25 kg  2 – 3 odměrky  2 měsíce


Nedojde-li ke zlepšení během 3 – 8 týdnů, zvyšte denní dávku. Pro malé psy a kočky vydrží jedno baleni (40 g) až 8 měsíců, pro větší psy 2 měsíce.

Přípravek by se měl podávat pravidelně podle doporučeného dávkování, jinak se problémy se zubním plakem a kamenem znovu navrátí.

Mám čistit psovi zuby?

Bakteriální povlak - zubní plak, se tvoří přirozeně a hromadí se na zubech, dásních a jazyku. Je zdrojem zápachu z tlamy, onemocnění dásní. Pokud se zubní plak neodstraňuje, začne se tvořit zubního kámen anebo zubní kaz. Pokud se tyto problémy ponecháte bez zásahu, povedou k bolestivosti zubů a k jejich předčasné ztrátě.

Jak působí PlaqeOff?

PlaqueOff nepůsobí mechanicky na usazený plak v tlamě, ale dostává se do krve, s krví pak do slinných žláz, kde mění složení slin a tak ovlivňuje schopnost usazuvání zubního plaku a změkčuje zubní kámen.

Odstraní PlaqueOff vytvořený zubní kámen?

ProDen PlaqueOff obvykle změkčí stávající zubní kámen, a tím jde lépe odstranit zubním kartáčkem, žvýkacími tyčinkami nebo nehtem prstu.

Má produkt vedlejší účinky?

Žádné vedlejší účinky nejsou známé, ale kvůli obsahu jodu v mořských řasách může být tento produkt nevhodný pro psy trpící hypertyreózou. Pokud si nejste jisti, konzultujte podávání přípravku s Vaším veterinářem.

Zubní kámen u psů

Pravidelné a pečlivé čištění zubů zabraňuje usazování a hromadění zubního plaku, který se tvoří každý den. Nejsnazší cestou je pravidelné mechanické odstraňování zubního plaku u psů, ale jen málokterý pes si nechá čistit zuby. Prevencí jsou pak žvýkací pochoutky mechanicky se otírající o zuby, nebo zamezení usazování plaku působením mořské řasy. Pokud se plak nahromadí, může se změnit v zubní kámen, což je tvrdá látka, která se ze zubů velmi složitě odstraňuje.

Odstranění zubního kamene probíhá nejčastěji v plné narkóze u veterinárního lékaře, s čímž souvisí několik rizik a vysoká cena takového zákroku.

U psů trpí tvorbou zubního kamene nejčastěji malá plemena psů (drobné zuby a malý podíl pevné stravy, která by strhávala zubní plak. Nicméně zubní kámen najdeme i u divoce a přirozeně žijících zvířat. Problémem je delší doba dožití domestikovaných psů a s tím spojená nutnost používat zuby mnohem delší dobu. Proto je zvýšená péče o zuby a sledování tvorby zubního kamene na místě.

Zubní kámen u koček

Při studiu kondice doma chovaných koček, byly kočky rozděleny do tří skupin:0 - 7 let, 7 - 10 let, a 10 - 25 let. Výsledky prokázaly, že v obou starších skupinách měly téměř všechny kočky nějaký dentální problém. Ve skupině mladých zvířat nemělo pouze 34 procent koček žádné dentální problémy. Zubní kámen a ztráta zubů (parodontóza) jsou u koček stejně časté, jako u psů. 

Jak vypadá zubní kámen u zvířat

Zubní kámen je žluto-hnědý drsný a tvrdý povlak (u dásní bývá tmavší), který se vytváří na spodní straně zubů, podél dásní a v mezizubních prostorech. Tvorbu zubního kamene ovlivňuje složení slin, které je v některých případech dáno geneticky. Pod spodním okrajem dásní vypadá zubní kámen tmavší, což je způsobeno lehkým krvácením dásní.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5,0 1 hodnocení
Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: