Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Ecosin chytrá houba pro zvířata 3x3g

Kód: DVK000080
475 Kč
Na dotaz
Můžeme doručit do:
8.6.2023
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pythium oligandrum (označovaný jako chytrá houba) je houbový organismus - předěl mezi houbami a prvoky. Je to predátor, který napadá svými vlákny buňky parazitních plísní nebo kvasinek a čerpá z nich svoji výživu. Tím kvasinky a parazitní plísně zcela zahubí.

Použití chytré houby Pythium oligandrum je zcela bezpečné - kůň není přirozeným prostředím a chytrá houba není schopna z koně získávat živiny. Pro svůj život potřebuje jako potravu pouze plísně a kvasinky.

Návod k použití:

likvidace plísní na srsti a kůži

Do lahvičky nalijeme pitnou vodu a obsah důkladně protřepeme a necháme 20-30 minut aktivovat. Potom tuto mikrobiální suspenzi dále ředíme do 10 litrů vody.
Zvíře koupeme nebo postříkáme rozprašovačem tak, aby se přípravek dostal až na kůži.
Srst (kůži) neosušujeme a necháme přirozeně zaschnout. Po smíchání s vodou spotřebujte do 24 hodin.

Další aplikaci opakujeme vždy po týdnu, po dobu tří týdnů (tzn 3 aplikace).

likvidace plísní na kopytech a drápech

příprava a ředění stejně jako výše. Vzniklou suspenzi (10 l) nalijeme do vany, či umyvadla tak, aby bylo možné končetinu ponořit do výše cca 10 cm (celá tlapka, pazneht nebo kopýtko). Aplikujeme po dobu 5-10 minut. Suspenzi neosušujeme - necháme přirozeně zaschnout. Přípravek ponecháme do druhého dne.
Přidáme teplou vodu cca 2-3 litry (aby lázeň byla vlažná) a aplikujeme po dobu 5-10 minut.

Celou dvoudenní aplikaci opakujeme za čtrnáct dní a pak za jeden měsíc (tzn 3 aplikace).

Upozornění

Pět dnů před a po aplikaci nepoužívejte jiné přípravky proti plísňovým a kvasinkovým onemocněním! 
Výrobek skladujte v suchu, při pokojové teplotě 15 - 25°C a relativní vlhkosti do 40%, v uzavřených originálních obalech. Zabraňte kontaktu s výpary chemických látek a skladujte odděleně od pesticidů či podobných jedů. Likvidace obalů podle místních předpisů.

Složení: Pythium oligandrum, Oligandrin Silicia, Panicům miliaceum, Stramenopila- Pythium oligandrum.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Péče o srst a hřívu
Forma: Tablety
Pomáhá: Na srst a kůži, Na kopyta
Pro koho: Kůň
Položka byla vyprodána…
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
D Avatar autora | 17.3.2021
Přípravek jsem použila u naší fenky na velký bolák na kůži. Nejprve 3 týdny čištění rány roztokem jodisolu 5x denně od veterináře. Bez jakéhokoliv zlepšení. Pak měsíc 1x týdně aplikace chytré houby. Veterinář se podivil. Rána se zacelila. Byla jsem velmi spokojena.
5
EK Avatar autora | 28.6.2020
použila jsem 2 krát ale moc jsem se zhrozila Fence se přihoršilo a ihned jsem letěla na veterinu Byla zjištěna jiná příčina a dodnes dostává antibiotika Je jí už o nmoho lépe a nohy meziprstí má v pořádku Ještě musí narust srst Je to na dlouhou trat
5
PL Avatar autora | 23.5.2018
Plíseň kobylce mizí,takže velký úspěch,ale musela jsem použít všechny tři tablety jak je psáno v návodu.Někdo mi říkal,že jim zabrala pouze jedna dávka,tak nám určitě ne :-)
Nevyplňujte toto pole:
F Avatar autora 6.9.2017 14:22
Objednala jsem si tento produkt a prisly mi sumive tablety s navodem uplne odlisnym nez je psano zde...dost matujici. Hledala jsem prasek nebo smes a nakonec mi poslali sumaky ktere pry nezabiraji tak dobre....
Odpovědět
Z Avatar autora šumivé tablety Ecosin 6.9.2017 14:48
Vážená paní Foldýnová, kontrolovali jsme ve skladu i v záznamech, ale výrobce jiný produkt, než ten ve formě šumivých tablet nenabízí. Je možné, že z popisu od dodavatele se na první pohled nedozvíte hned, že forma přípravku je v šumivých tabletách, ze kterých se suspenze připravuje - http://www.vet-pythium.eu/cs/ecosin/ - ale jedná se o stejný produkt, který nabízejí i ostatní prodejci a výrobce jinou (účinnější) variantu nemá. Pokušel jsem se Vám volat, abychom to mohli nějak vyřešit, ale zatím jsem se nedovolal. Tomáš Papež