Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Dromy Amino Flex E 6kg

Kód: DVKZ00110
1 789 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
22.4.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Amino Flex E je granulované doplňkové krmivo s obsahem esenciálních aminokyselin v koncentrované formě, určené pro všechny kategorie koní.

Granulovaná forma je koňmi velmi dobře přijímaná, je neprašná a koně ji z krmiva nevytřídí jako práškové doplňky.

Doporučujeme využívat v krmných dávkách koní:

  • pro lepší svalový rozvoj a osvalení v horní linii
  • pro zlepšení svalové činnosti, regeneraci, snížení svalové únavy
  • pro koně po operačních výkonech i v průběhu rekonvalescence
  • u koní s váhovým deficitem způsobených nedostatečnou výživou
  • u rychlého růstu mladých jedinců a vyšších metabolických potřeb
  • při zvýšeném požadavku na fyzickou i psychickou výkonnost koně
  • pro koně v reprodukčním období hřebci / klisny v laktačním období
  • pro koňské seniory v důsledku změn v metabolismu nebo opotřebováním zubů(bezpečné i pro koně s PPID – Cushingův syndrom)
  • pro koně v redukčním režimu s krmným omezením za účelem kontroly hmotnosti(bezpečné i pro koně s dysregulací inzulínu)
  • při diagnostikovaném metabolickém onemocnění PSSM - Polysaccharide storage myopathylist

Kůň přijímá různá krmiva od objemových jako je seno tráva až po obiloviny.Každé krmivo má různou kvalitu i využitelnost i množství bílkovin s různým zastoupením aminokyselin.

Koně přirozeně syntetizují některé aminokyseliny v trávicím traktu, jiné aminokyseliny, které jsou tzv. „esenciální“ musí být dodávány prostřednictvím vhodných krmných surovin nebo doplňkových krmiv.
V případě dietních omezení, jsou variantou jsou čisté aminokyseliny, které kůň dokáže 100 % vstřebat a využít již v oblasti tenkého střeva.

Tělo může správně fungovat a vytvářet novou tkáň pouze tehdy, má-li všechny potřebné aminokyseliny ve správném poměru a v dostatečném množství, které je tím správným klíčem pro celkové zdraví koně.

Aminokyseliny jsou stavební kameny bílkovin. Patří k nejdůležitějším živinám v koňské stravě. Organismus je využívá k budování svalové hmoty, kostí, nervových drah, metabolismu cukrů a tuků, imunity, krve, hormonů,a enzymů, které katalyzují biochemické reakce. Jsou nepostradatelné při opravě a růstu tkání.

Zvýšenou potřebu mají mladí a rostoucí koně, březí a laktující klisny, plemenní hřebci,sportovně zatěžovaní koně.
list

Bezpečný pro hříbata, březí a laktující klisny.

Neobsahuje látky pozitivní na doping. Není v rozporu z pravidly FEI.

Doplňkové krmivo pro koně - složení: L leucin, L lysin, L arginin, L valin, L isoleucin, L threonin,L phenylalanin, L methionin, L tryptophan, L histidin, L cystin,psyllium osemení plantago ovata, semeno ostropestřce, lněné semeno.

Analytické složky v kg: hrubý protein 44,9 %, hrubý tuk 8,37 %, hrubá vláknina 11,1 %,vápník Ca - 0,39 %, sodík Na - 0,08 %, fosfor P - 0,55 %, hořčík Mg - 0,31 %.
Nutriční doplňkové látky vitaminy v kg: vitamin E - alfatokoferol 11 100 mg, astaxanthin 250 mg.

Semiesenciální aminokyseliny: arginin, histidin 5,61 %.
Esenciální aminokyseliny: tryptophan, phenylalanin 3,4 %.
Limitující esenciální aminokyseliny: lysin, methionin, threonin 8,98 %.
BCAA esenciální aminokyseliny s rozvětveným řetězcem: leucin, izoleucin, valin 12,15 %.

Doporučené dávkování pro koně o hmotnosti 550 – 600 kg:

Při potvrzené diagnóze PSSM - Polysaccharide storage myopathy: denní dávku 200 g rozdělte dle četnosti krmení.

V případě užívání dalších doplňkových krmiv obsahujících aminokyseliny, vitamin E, denní dávku ponižte na 100 g denně a rozložte do dílčích dávek. V případě potřeby konzultujte s krmivářem nebo veterinárním lékařem.

V průběhu závodní sezóny při zvýšeném požadavku na fyzickou i psychickou výkonnost koně:200 g denně - rozdělte denní dávku dle četnosti krmení.

Trénink, závody: 200 g denně - rozdělte denní dávku dle četnosti krmení.podejte podměrečnou část 60 min před výkonem nebo s odstupem nejdéle do 90 min po výkonu.

V případě prevence udržení kondice: 100 - 150 g denně - rozdělte denní dávku dle četnosti krmení.Vysoká zátěž: 200 g denně dle četnosti krmení.

V průběhu rekonvalescence, pro koně s váhovým deficitem způsobených nedostatečnou výživou: 100 g denně - rozdělte denní dávku dle četnosti krmení po dobu 10 dnů, následně denní dávku zvyšte na 200 g denně - rozdělte denní dávku dle četnosti krmení.

Pro koně v reprodukčním období hřebci / klisny v laktačním období: 150  - 250 g denně - rozdělte denní dávku dle četnosti krmení.

Pro koně rychlého růstu, mladých jedinců a vyšších metabolických potřeb: 100 - 150 g denně - rozdělte denní dávku dle četnosti krmení.

Dávkování pro hříbata a pony: 50 -100 g denně - rozdělte denní dávku dle četnosti krmení.

Krmivo lze podávat souběžně s mineralizovaným krmivem a olejnatou složkou. Lze podávat sportovním koním, neobsahuje látky pozitivní na doping. Není v rozporu z pravidly FEI.

Balení: 6000 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: