Zákaznická podpora:770 620 510obchod@zoofix.cz

Dromy Elektro-Aminolyt 1 kg

Kód: DVKZ00515
347 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dromy Elektro-aminolyt je pečlivě formulovaný doplněk, navržený pro podporu rychlé rehydratace. Obsahuje všechny ionizované formy minerálních soli, chlorid, sodík, draslík, hořčík, vápník, ve formě aniontů a kationtů, jako tělesné tekutiny vašeho koně.

Podáváme za účelem vytvoření izotonického roztoku, do vody / krmné dávky, pro doplnění potřebných elektrolytů, které jsou nezbytné pro účinnou a rychlou rehydrataci, podporu příjmu tekutin, vyrovnání ztát elektrolytů vyloučených potem.

Důležité elektrolyty na aminokyselinovém základě.
Obsahují koncentrovanou dávku minerálních solí, esenciálních aminokyselin, vitaminů, které pomáhají organismu normalizovat metabolismus na optimální fyziologickou hranici.

Aminolyty jsou směsí aminokyselin a elektrolytů, které se vyplavují během intenzivní svalové zátěže. Jsou nezbytné pro udržení správné hladiny vody v organismu a odpovědné za svalovou regeneraci.

Elektro-aminolyt je vynikajícím energetickým doplňkem, který obnovuje anabolické procesy a inhibuje katabolické procesy. Pomáhá snižovat nástup metabolické acidózy a zatuhlost svalů způsobené pyruvátem a kyselinou mléčnou. Je nezbytný pro zachování integrity svalstva během období vysoké zátěže a náročného výkonu. Pomáhá zmírnit vyčerpání a urychluje a zkracuje potřebnou dobu regenerace organismu po fyzické zátěži.

Esenciální aminokyseliny BCAA s rozvětveným řetězcem: L-leucin, L-isoleucin a L-valin jsou významné pro svalový metabolismus.
Snížená hladina elektrolytů a aminokyselin vede u koní ke snížení výkonnosti v důsledku dehydratace, svalovým problémům jako např. myopatie a k tvorbě kyseliny mléčné ve svalech.

Antioxidanty, vitaminy C&E pomáhají chránit svalová vlákna ničením "volných radikálů", škodlivého vedlejšího produktu, vznikajícího při práci svalů.

Ztráty elektrolytů se výrazně zvětšují v teplém počasí a při zvýšené zátěži, tehdy je třeba přikládat ještě větší důležitost pravidelnému podávání elektrolytu.

Pro koho je určen Elektro-Aminolyt určen?

  • pro podporu rychlé rehydratace, vyrovnání ztát elektrolytů vyloučených potem
  • při zvýšené silové a vytrvalostní zátěži
  • regenerace svalstva po prodělané myopatii
  • při stavech vyvolávajících nadměrné pocení (vysoké teploty v letním období, průjmové onemocnění, horečnaté onemocnění, stresové situace, vyvolané cestováním, změnou prostředí)

Složení: chlorid sodný, chlorid draselný, l- leucin, l- izoleucin, l – valin, hořčík z mořské vody MgO, lithothamnium zvápenatělé mořské řasy.

Analytické složky: chloridy - (ve formě Cl–) 34,2 %, draslík - (ve formě K+) 8,57 %, sodík - (ve formě Na+) - 17,1 %,
vápník - (ve formě Ca2+) 2,86 %, hořčík - (ve formě Mg2+) 4,29 %.

Nutriční doplňkové látky v kg:
vitaminy: vitamin C 20 000 mg, vitamin E 9 000 mg.
aminokyseliny: BCAA L- leucin, L- isoleucin, L- valin + glycin: 22,7 %.

Dávkování pro koně 550 – 600 kg:

  • lehká zátěž: 60 g zamíchat do vody k okamžitému podání / krmné dávky
  • střední zátěž mírné klima: 120 g zamíchat do vody k okamžitému podání / krmné dávky
  • vysoká zátěž extrémní klima: maximálně 180 g zamíchat do vody k okamžitému podání / krmné dávky

Upozornění: nepodávejte u přehřátých a dehydratovaných koní podávejte elektro-aminolyt nejdříve po zchlazení a zavodnění. Nepodávejte u koní, kteří nepřijímají tekutiny a odmítají krmnou dávku.

Elektro-aminolyt neobsahuje cukr. Není v rozporu z pravidly FEI.
Balení: 1000 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Sportovní výkon
Forma: Prášek
Pomáhá: Na regeneraci, K vyrovnání potřeby minerálů
Pro koho: Kůň

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: