Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Dromy DHA Vet oil 1 l

Kód: DVKZ00915
695 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
30.5.2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dromy® DHA Vet oil je olej z mořských řas Schizochitrium lamaricum sp. pro koně a zvířata v zájmových chovech.

DHA Vet oil je doplňkové krmivo s dobrou evidencí účinku u koňských, i psích alergiků.

  • DHA = kyselina dokosahexaenová patří mezi esenciální mastné kyseliny, které si organismus nevytváří sám a jejich příjem do organismu je zcela závislý na dietě. Hlavním zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou semena, ořechy, řasy a ryby. Pozitivní efekt byl prokázán při dávce od 1,5 – 3 g DHA na den, po dobu podávání minimálně dvou měsíců.
  • U koní byl opakovaně prokázán pozitivní vliv dlouhodobého podávání DHA na snížení projevů: koňského astmatu (RAO, rekurentní obstrukce dýchacích cest;IAD, zánětlivé onemocnění dýchacích cest).Podávání DHA je vhodným doplňkem, bezprašného managementu koní s příznaky alergické bronchitidy, který je pro kontrolu onemocnění nezbytný.
  • Preventivní a dlouhodobé podávání DHA vede k lepšímu hojení ran, kratší rekonvalescenci z endotoxémie (typicky u kolikových onemocnění) a z případných chirurgických zákroků zejména v dutině břišní.

U psů byl potvrzen pozitivní efekt na zmírnění příznaků atopické dermatitidy a u koček, podobně jako u koní, na stabilizaci příznaků astmatu. Vzhledem k mechanismu účinku je doporučeno podávání DHA u koní s dalšími hypersensitivními onemocněními kromě astmatu, jako je alergie na hmyzí bodnutí („letní vyrážka“) a jiné typy kožních alergií včetně atopické dermatitidy.

Složení v jednom kg: olej z mořských řas Schizochitrium lamaricum sp. obsah DHA 66 g,za studena lisovaný lněný olej, rozmarýnový extrakt CO2, tokoferoly.

Doplňkové krmivo je vhodné pro březí a laktující.

Doporučené dávkování pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg: V případě potřeby minimálně po dobu 20 dnů: 50 ml denně. Dlouhodobé podání: 30 ml denně.

Dávkování pro psa o hmotnosti 15 - 20 kg: k prevenci 5 ml, ke zlepšení kondice 10ml denně.

Dávkování pro kočku o hmotnosti 5 kg: 2,5 - 5 ml denně.

U senzitivních koní zařazujte do krmné dávky postupně v poloviční dávce.
Dávku lze rozdělit do ranního a večerního krmení.
V případě potřeby dochuťte ovocem, zeleninou, medem, melasou atd.

Balení: 1 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: