Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Seriál BARF 07- Doplňky stravy a pamlsky

Jsou vůbec potřeba? Nestačí pestrá strava? Pravda bude někde uprostřed. Záleží na každém chovateli a na každém psovi.

Nejčastější doplňky

Sůl – sůl je potřebná pro všechny životně důležité funkce organismu. Pokud tedy psům nedáváme solené pamlsky (granule a suchary většinou sůl obsahují), přidáme jedenkrát týdně 1 – 3 špetky soli (podle velikosti psa) do krmení.
Oříšky a semínka – využitelnost vápníku z rostlinných zdrojů je mnohem větší než např. z mléka, proto jsou semínka a oříšky vhodným doplňkem, zvláště pro štěňata nebo sportující psy. Je důležité je vždy mechanicky narušit – rozdrtit, rozemlít nebo rozvařit. A vždy je podáváme zamíchané v krmivu. Vhodnými jsou – lněná, sezamová, dýňová a slunečnicová semínka, mák, vojtěška neboli alfalfa. Z ořechů je to kokos, vlašské ořechy, lískové nebo mandle.
Pozor! Ořechy se kvůli velkému množství olejů rychleji kazí, žluknou. Proto je uchováváme v chladu. Pokud pes směs nesní, vyhazujeme nebo uchováváme v mrazničce.

Pamlsky

Vybíráme z velkého množství pamlsků určených pro psy. Lidské pamlsky jsou absolutně nevhodné a mohli bychom jimi svému psovi způsobit vážné zdravotní potíže.

Sušené pamlsky – oblíbené jsou sušené části zvířat – uši, pařátky, křídla, trachey, ledvinky, hrtany atd. Jsou vhodné na zabavení psů, protože většině z nich trvá delší dobu se s nimi vypořádat, rozkousat je. Citlivějším psům mohou způsobit průjem a dobře se při nich přibírá, takže jsou nevhodné pro psy s nadváhou.
Sušené maso – je vhodné především při dietách. POZOR! U sušeného masa musíme dbát na to, že sušením zmenší maso svůj objem o 70 – 80 procent. Proto je důležité hlídat dávku. Při dávce např. 300 g sušeného masa je to, jako bychom dali psovi 1 kg masa čerstvého!
Pamlsky z lisované kůže – jsou vhodné k zabavení psa, ale do žaludku jsou těžké, způsobují zažívací potíže a lepí se v tlamě (není vhodné nechávat s nimi psa samotného).
Suchary, sušenky, granule – oceníme při procházkách za odměnu. Vhodné je také sušené ovoce (brusinky, jablka, švestky, ananas).
Piškoty jsou velmi snadno dostupným pamlskem. Jsou z pšenice a jsou sladké, což ne každý pes dobře snáší. Rozdíl mezi psími a lidskými piškoty je minimální, velmi dobře se při nich tloustne, proto na výcvik raději zvolíme pamlsky jiné.

Na internetu jsou dnes dostupné různé recepty na domácí psí sušenky a různé pamlsky. Takže kdo rád peče, může svému psovi dopřát i tzv. homemade dobroty.

Autor: Lenka Chamradová

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení