Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Seriál BARF 02 – Jak krmit aneb BARF v praxi

Co budeme potřebovat?

Vlastně nic speciálního, co už doma nemáme a nepoužíváme. Vystačíme si s ostrým nožem, struhadlem a trochou místa v mrazáku. Ale pokud byste si chtěli ulehčit, určitě by se mohl hodit i sekáček, mlýnek na maso, nějaký kuchyňský robot a váha.

Nůž je základem, který budeme potřebovat každý den. Vhodný je velmi ostrý nůž – jeden menší a jeden větší. Sekáček se hodí na porcování větších kusů masa. Mlýnek na maso se hodí, pokud máme v plánu maso a kosti mlít – např. pro štěňátka nebo starší psy. Kuchyňský robot zase využijeme při zpracování zeleniny a ovoce. Váha je užitečná zpočátku, dokud pro nás nebude jednoduché správnou dávku odhadnout.

Jak krmit?

Při krmení je důležitá pestrost, správná velikost krmné dávky, počet krmení, správná teplota a způsob podání potravy.

Jelikož psi velmi rychle tráví je nutné krmit dospělého psa dvakrát denně, přibližně ve stejnou dobu – a to z důvodu, aby žaludek nezůstal dlouho prázdný. Štěňátka a staré psy krmíme vícekrát a to 2 – 5x denně. Psům nikdy nepodáváme krmivo studené přímo z lednice nebo dokonce mražené! Mohli bychom mu přivodit zažívací potíže (zánět žaludku). Teplota by měla být nejméně pokojová tj. 21 stupňů, nejlépe však tělesná teplota, což je u psů asi 38 stupňů. U způsobu podání potravy je důležité především to, že psovi nenecháváme přístup k potravě celý den, ale to, co pes nesní, po zhruba 15 minutách odebereme. Čerstvá potrava se může totiž velmi rychle zkazit, zvlášť v létě.

Maso je pro psa hlavním zdrojem živin. Masem rozumíme svalovinu, tuk, vnitřnosti, šlachy a kůži. Krmit můžeme jakýmkoli druhem masa, nejdostupnější je maso drůbeží, hovězí, vepřové a ryby – ale můžeme zařadit i jiné druhy – jako je zvěřina, skopové, jehněčí, telecí, králičí, kachní, atd.. Maso připravujeme v co největších kusech, aby pes musel hodně trhat a pořádně kousat. Nejde-li to psovi hned a velké kusy jíst nechce, začneme s menšími a postupem času je zvětšujeme.

Autor: Lenka Chamradová

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení