Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

10 tipů pro péči o pejsky v zimě

Zimní období plné mrazivého sucha, ledového deště, sněhu, mrholení a prosolených chodníků, může způsobovat problémy s kůží. Tlapky mohou být popraskané, vysušené nebo nepříjemně svědit. Přinášíme Vám několik tipů, jak takovým problémům předcházet:

  • Střídání teplot (mezi teplem domova a venkovním počasím) způsobuje suchou a popraskanou (v lepším případě svědící) kůži. Vždy, když se s mazlíčkem vrátíte domů, vysušte ho do sucha ručníkem, hlavně na tlapkách a mezi prsty.
  • Trimujte dlouhosrsté psy, abyste minimalizovali tvorbu ledových krystalů a soli lnoucí k dlouhé srsti.
  • Po každé procházce umyjte a vysušte psí tlapky, abyste z nich dostali zmrzlý sníh a sůl. Zkontrolujte také prasklinky a zarudnutí tlapek.
  • V zimním období koupejte psa co nejméně. Časté koupání může vymývat přirozené oleje nacházející se v srsti a způsobit popraskání, rudnutí nebo svědění kůže celého těla pokud je vystaveno zimě. Pokud je koupání nezbytné, použijte nějaký hydratační přípravek, který nevysušuje.
  • Oblékání psů do svetrů může zabránit negativním vlivům počasí na kůži.
  • Psí botičky zabrání bolestivému styku popraskaných tlapek s nasolenými chodníky (ne každý pes je však snese).
  • Dobrým pomocníkem v boji s nepříznivým počasím je lékařská vazelína. Před procházkou ji můžeme vmasírovat do polštářků tlapek, abychom zabránili styku se solí, a po procházce použít jako zvláčňující krém (po omytí a vysušení tlapek). Případně je možné koupit balzám přímo určený na psí tlapky.
  • Pravidelné vyčesávání psích miláčků nejenom odstraní odumřelé zbytky kůže a srsti, ale také pomáhá s krevní cirkulací a zlepšuje tak celkovou kondici kůže.
  • Psi v zimě spalují více energie, aby se udrželi v teple, což může způsobit dehydrataci. V zimě se proto vyplatí krmit psy více než obvykle a dbát na to, aby měli dostatek vody.

Pamatujte, že pokud je počasí nepříjemné vám, je pravděpodobně nepříjemné i vašim psím společníkům. Přejeme Vám příjemný zbytek zimy a doufáme, že Vám jí tyto tipy pomohou zpříjemnit.

Autor: Lenka Chamradová

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení