Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Který Geloren je ten pravý?

Množí se nám dotazy ohledně rozdílů mezi jednotlivými Geloren produkty.

Pro každého je důležitý poněkud jiný úhel pohledu, a tak se spolu podíváme jednotlivým produktům pod pokličku, abychom zjistili, který je vhodný právě pro Vaše cíle.

Rozdíly podle koncových uživatelů

Geloren HA pro koně a Geloren Dog pro psy jsou legislativně brány jako doplňky krmiva pro zvířata. Takže i když je Geloren HA vyráběn pouze ze surovin potravinářské kvality, studie účinku na člověka prováděny nebyly. A jelikož taková data neexistují, nejsme Vám schopni na tohle téma říci nic konkrétního, i když bychom rádi .

Geloren CAPS a Geloren GEL nebo Geloren ACTIVE jsou naproti tomu řazeny do skupiny doplňků stravy pro lidi. Tzn. že jde o koncentrovaný zdroj živin nebo jiných látek s výživovým nebo fyziologickým účinkem. Nejde o léčivo, a proto ani zde nemá smysl mluvit o potenciálních vedlejších účincích.

Rozdíly ve složení

Tady bychom si dovolili mírné zjednodušení, aby naše povídání neskončilo u strohého výpisu jednotlivých složek.

Klíčovou látkou – co do účinnosti produktu – ve všech verzích je kyselina hyaluronová (=hyaluronan sodný). Tu ve vysokém množství obsahují všechny produkty a právě ona stojí za oblíbeností Gelorenu u zákazníků. Malý rozdíl můžeme shledat ve formě, v níž je obsažen kolagen. Ve variantách Geloren ACTIVE, Geloren HA a Geloren Dog je nosnou látkou pro hyaluronan vepřová želatina. U Geloren CAPS tuto úlohu plní hydrolyzovaný kolagen, v Geloren GELu je obsažen kolagen II. typu. Želatiny je sice výrazně více a je lépe stravitelná, ale hydrolyzovaný kolagen a kolagen II. typu v produktech pro lidi snížené množství vynahradí tím, že jsou tělem lépe využitelné jako stavební kameny tkání.

Klíčovou látkou – co do rizikovosti – je dle nás cukr. Ten najdeme v Geloren HA pro koně i v Geloren GEL a Geloren ACTIVE pro lidi. Ale protože cukr může být v doplňcích nežádoucí, můžeme se mu vyhnout v Geloren Dog pro psy, respektive v Geloren CAPS pro lidi.

Ve verzích pro lidi najdeme navíc vitamín C. Ten má obrovské množství účinků, zde se však omezíme na ten, který je spojený právě s klouby. Vitamín C je naprosto nezbytný pro správnou tvorbu kolagenu v těle. Jeho spotřeba pak stoupá při zvýšené námaze a stresu, o který v dnešní době není nouze. Měli bychom jej tedy mít stále na paměti, zvláště ve spojení s kloubními výživami.

Rozdíly ve formě (kostky, tobolky, sirup)

Když budeme pokračovat v hledání rozdílů, narazíme také na rozličné formy, které odráží preference cílových skupin.

Pro zvířata se osvědčily želatinové kostky kvůli jejich chutnosti a přesnějšímu kontrolovanému dávkování, srovnáme li kostky s práškem nebo sirupem. Psi a koně obvykle vnímají kostky kloubní výživy jako pamlsky a tím pádem jako odměnu, kterou si rádi vychutnají. Na rozdíl od tabletové formy, kterou především psi dokáží vyčenichat v sebelepším maskování tvořeném šunkou nebo škvarkem, tak nemusíte bedlivě hlídat vyplivování dávky. 

My lidé se převážně setkáváme s tobolkami a bonbony, které se nám lépe dávkují, a stále ještě užívanou tekutou formou sirupů, na kterou jsme patrně od mala zvyklí :)

Rozdíly v trvanlivosti

Pro úplnost uvedeme i trvanlivost, i když kromě Vánoc soudím, že si zákazníci Geloren kupují, aby jej co nejdříve spotřebovali a nemají jej někde na poličce pouze pro potěchu oka:)

Geloren HA a Geloren Dog v podobě želatinových kostek mají deklarovanou trvanlivost 1 rok, ovšem při testování se ukázalo, že i po dvou letech si účinné látky zachovávají svou stabilitu. Přesto kostkám nesvědčí vysoké teploty, proto je garantována doba jen jeden rok a měkké želatinové kostky je lépe důsledně udržovat v uzavřeném obalu, na temném místě v chladné spíži či při pokojové teplotě.

Geloren CAPS díky své konzistenci vydrží 3 roky. Hodí se tedy i pro ty, kteří kupují dárky s předstihem nebo pro preppery, kteří si doma chystají zásoby pro náročnější období, nebo jen využijí nákup ve výhodné akci :).

Rozdíly v penězích

Zvažuji, jak uchopit tuto ošemetnou část a nejlepší zřejmě bude přepočet na denní dávku. Počítáno podle současných cen zde na Zoofix.cz ke dni 19.6.2020

Geloren HA: 14,9 – 44,6 Kč/den (Záleží na váze koně.)

Geloren Dog: 12,4 – 31,1 Kč/den (Záleží na váze psa.)

Geloren CAPS: 16,7 Kč/den

Geloren GEL: 26,1 Kč/den

Geloren ACTIVE: 15,3 Kč/den

Nižších cen je  možné dosáhnout u zvýhodněných balíčků nebo při akcích a slevách pro stálé zákazníky, které občas zasíláme newsletterem, případně vycházejí z častých, nebo velkých nákupů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení