Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Seriál BARF 12 – Potíže při přechodu na čerstvou stravu

Vyskytují se především zažívací potíže.

Průjem – většinou u citlivých jedinců. Může vzniknout už v první den podání syrové stravy. Pokud ano, přejdeme na vařenou dietu. Podáváme libové maso s rýží a mrkví. Stav by se měl během 2 – 3 dnů upravit. Průjem se může objevit i později, např. v reakci na nově zařazenou potravinu. Takovou tedy z jídelníčku zase odstraníme a počkáme s jejím zařazením na později.

POZOR! – objeví-li se úporný průjem s dalšími příznaky (zvracení, únava), ihned vyhledejte veterináře!

Zvracení – často se projevuje bezprostředně po jídle a hlavně u psů, kteří hltají. Pokud je pes ochoten znovu porci zkonzumovat, nebráníme mu v tom. Je to normální reakce, pes se nažere co nejrychleji, aby dostal co nejvíce – pak si potravu odnese do bezpečí a tam ji sní ještě jednou. Příčinou zvracení mohou být také velké kusy masa, špatně rozkousaná potrava, atd.

POZOR! – zvrací-li pes vícekrát i přesto, že už nemá co zvracet, nebo se pokouší zvracet a nejde mu to, má nafouklé břicho nebo ho bolí, okamžitě vyhledejte veterináře!

Odmítá maso – některým psům syrové maso (nebo jen některé druhy) nechutná. V takových případech maso povaříme, bude pro ně lákavější.

Neumí strávit zeleninu – psi nemají trávicí systém uzpůsobený na dobré trávení rostlinné potravy. Proto je nutné, abychom zeleninu podávali vždy nakrájenou velmi na jemno a ze začátku spařenou.

Neumí si poradit s velkým kusem – podáváme menší kusy.

Hlen ve stolici – objevuje se zpravidla do doby, než se přizpůsobí zažívání a když střevo se „čistí“. To může trvat různě dlouhou dobu – až půl roku.

Pes je málo aktivní – souvisí to s novou potravou a jejím trávením. Organismus si musí na tyto změny zvyknout.

Pes hubne – to se děje proto, že ještě neumí využívat všechny živiny z nové potravy nebo proto, že jsme mu špatně nastavili krmnou dávku.

Většině psů nedělá přechod na čerstvou potravu problémy a již po několika týdnech jsou na nich patrné pozitivní změny (nasvalí se, jsou aktivnější, zlepší se jim srst, zažívání). Některým to trvá déle. Existuje zde přímá úměra – čím kratší dobu byl pes krmený granulemi, tím rychleji si zvykne na čerstvou stravu.

Autor: Lenka Chamradová

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení