Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Proč neprodáváme Whiskas?

Zvažovali jsme, zda nevyjít vstříc velkému počtu zákazníků, kteří dávají svým kočkám Whiskas.

Varovné zkušenosti některých chovatelů a veterinářů, kteří upozorňují na nevhodnost dlouhodobého podávání podobného typu krmiv z důvodu akutních nebo chronických potíží se pro nás však staly důvodem k větší opatrnosti a průzkumu.

Posvítili jsme si tak na nejčastější nešvary ve složení krmiv Whiskas pro kočky, které úplně neladí s naší vizí nabízet kvalitní produkty, které budou zvířatům prospěšné.

A co nám vadí?

Nečitelné množství masa

Často je uvedeno dohromady maso spolu s produkty živočišného původu, což může kromě vnitřností, které by byly fajn, poukazovat i na rozemleté drápy, zobáky a další odpadní látky, které bychom kočkám sami rozhodně neservírovali. Samotné množství masa tak vlastně ani nezjistíme.

Nízký obsah masa

Kočky jsou masožravci, a tak by měl být jeho obsah v krmivu co největší, minimálně však zhruba 40 %. K takovému obsahu se zde však vzhledem k prvnímu bodu vůbec nedostaneme. Vyplývá nám z toho, že aby se tedy kočka nasytila, musí do sebe dostat větší množství takového krmiva, které ji pak zbytečně zatěžuje.

Obsah obilovin

K obilovinám se kočka v přírodě dostane jedině nepřímo, skrze tráveninu v její kořisti. Sama obiloviny nevyhledává. Jejich vyšší obsah v krmivech může tedy vést k alergickým reakcím. Obilovin by tedy v krmivu mělo být poskrovnu, ideálně jen rýže, která může alespoň dodat vlákninu nápomocnou při odstraňování bezoárů z těla.

Celková netransparentnost složení

Kromě výše zmíněného je tak na obale uvedeno jen např. rostlinné bílkovinné extrakty, takže opět nevíte, čím vlastně krmíte. O barvivech a dochucovadlech už ani nepíšeme.

Prozatím tedy zůstáváme věrní osvědčeným bezpšeničným značkám, jako je Bardog, případně bezobilným značkám, jako jsou např. české Fitmin Purity.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení