Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Mému nejlepšímu kamarádovi smrdí z tlamy

Ač se říká, že láska hory přenáší, u zápachu z tlamy jde jistě o velkou výzvu. I když svého pejska bezmezně milujeme, zápach z úst může být příčinou méně polibků a mazlení, což (samozřejmě) nesmíme dopustit!

Všeho moc škodí

Špatný dech je běžný výsledek vysokého výskytu bakterií v ústní dutině, plicích či žaludku vašeho chlupáče (omlouváme se, i naháče:)).
Pokud je špatný dech jednorázový a váš pes snědl nějakou prasárničku, nelamte si s tím hlavu. Pokud je problém trvalejšího rázu, určitě je čas na zubní vílu!

Pár technických pojmů:)

Typickým důvodem zápachu z dutiny ústní je plak. Bakterie jej zbožňují a tlama vašeho miláčka je pro ně rájem. Plak v dutině ústní vytváří takovou neviditelnou vrstvu okolo zubu, následně zubní kámen. Na zubech se začnou objevovat žluté až hnědé fleky, dásně začnou červenat. V nejhorších případech se začnou dásně odchlipovat a zuby vypadávat. V zanícené dutině ústní se zubním plakem se nachází celá zoologická zahrádka mikrobů, které se mohou různými způsoby šířit po organismu a vyvolávat na různých místech nejrozličnější onemocnění (Zánět kostní dřeně, zánět kosti, dokonce až zlomení dolní čelisti.)

Všechno má svůj čas

Nečekejte, hledejte odborníka. Pokud vás bolí zub nebo je něco v nepořádku, hned hledáte zubaře. Proto se u vašeho kamaráda nechovejte jinak. Na trhu najdete speciální krmiva, určená pro psy se špatnými zuby a sklony k velké kazivosti. Posiluje navíc kosti a klouby, což není nikdy na škodu. Krmivo redukuje ústní plak a má mechanický čistící efekt.

Prevence aneb správné čistící návyky?

Čistěte pejskovi pravidelně zuby. Co takhle z toho udělat večerní zábavu? Stejně jako sobě, čistěte pejskovi zuby před spaním. Pokud začnete už od štěňátka, pejskovi to vůbec nebude připadat divné a jeho dech bude jako z reklamy. Pro čištění používejte zubní pasty pro psy, ne ty určené lidem.

  • Ještě, než začnete strkat kartáček pejskovi do úst, nechte jej zvyknout si na dotyky čenichu. Dotýkejte se hřbetu čenichu, pysků a postupně i samotného čenichu.
  • Až to pejsek bude zvládat, začněte mu postupně prstem sahat na dásně a do dutiny ústní.
  • Pejska nechte pastu nejdříve ochutnat. Třeba potom bude chtít čistit zuby víckrát denně.
  • Vmáčkněte zubní pastu do štětin zubního kartáčku. Zasuňte zubní kartáček ze strany mezi zuby a tváře a začněte čistit po stranách dutiny ústní.
  • Postupně se přesouvejte. Přední zuby a řezáky, nechte nakonec.
  • Za každé čištění pejska pořádně pomuchlejte a odměňte. Kdo je hodný kluk s bílejma tesákama?

Zdroj: http://healthypets.royalcanin.com.au/blog/how-to-remove-plaque-from-your-dogs-teeth/

Autor: Lenka Zemanová

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení