Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Dromy DHA 4 HORSES 1500g

Kód: DVKZ00731
741 Kč
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
22.4.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

DHA 4 HORSES doplňkové krmivo s dobrou evidencí účinku u koňských alergiků.

Obsahuje komplex aminokyselin, vitaminů a esenciálních mastných kyselin a silných antioxidantů, které přispívají ke snížení projevů koňského astmatu a dalších hypersensitivních onemocnění:
alergie na hmyzí bodnutí („letní vyrážka“) a jiné typy kožních alergií včetně atopické dermatitidy.

DHA = kyselina dokosahexaenová patří mezi esenciální mastné kyseliny, které si organismus nevytváří sám a jejich příjem do organismu je zcela závislý na dietě.

U koní byl opakovaně prokázán pozitivní vliv dlouhodobého podávání DHA na snížení projevů:
koňského astmatu (RAO, rekurentní obstrukce dýchacích cest; IAD, zánětlivé onemocnění dýchacích cest). Podávání DHA je vhodným doplňkem, bezprašného managementu koní s příznaky alergické bronchitidy, který je pro kontrolu onemocnění nezbytný. Pozitivní efekt byl prokázán při dávce od 1,5 – 3 g DHA na den, po dobu podávání minimálně dvou měsíců.

Boswellia a kurkuma - silné rostlinné extrakty se schopností potlačovat zánětlivé stavy dýchacích cest a snižovat produkci cytokinů, které jsou zodpovědné za zánětlivé reakce v těle.

Boswellové kyseliny mohou blokovat enzymyzvané 5-lipoxygenázy, které jsou klíčové pro tvorbu leukotrienů, zánětlivých mediátorů, které přispívají k bronchokonstrikci (zužování dýchacích cest) a dalším projevům astmatu. Blokováním tvorby leukotrienů boswelické kyseliny mohou snižovat alergickou reakci a astmatické příznaky spojené se zánětem dýchacích cest.

Alltech - NuPro® je přírodní směs nukleotidůnepostradatelných koncentrovaných, esenciálních živin, aminokyselin a peptidů s krátkým řetězcem a dobrou stravitelností.

Jsou nezbytné pro plnohodnotný průběh imunitní odpovědi imunitního systému. Esenciální význam mají nukleotidy v regeneračních procesech v obnově mukózních epitelů.

Lysin- esenciální aminokyselina, nezbytná pro dostupnost bílkovin, zásadní pro tvorbu, hormonů, enzymůa imunitních protilátek.

Astaxanthin - mořský vitamin C + E - směs antioxidantů s vysokým antioxidačním potenciálem.
Podílí se na odstraňování reaktivních forem kyslíku (volných kyslíkových radiláků) a chrání tělo před oxidačním poškozením.

MSM - methylsulfonyl methan - organická sloučenina síry.
Podporuje regeneraci antioxidantů, které se podílejí na glutathionovém cyklu.
Snižuje zánět a inhibicí uvolňování cytokinů a prostaglandinů, signálních proteinůspojených se systémovým zánětem. Zabraňuje nadměrnému stresu imunitních buněk.

Preventivní i dlouhodobé podávání DHA vede k lepšímu hojení ran, kratší rekonvalescenci z endotoxémie (typicky u kolikovýchonemocnění) a z případných chirurgických zákroků zejména v dutině břišní.

U psů byl potvrzen pozitivní efekt na zmírnění příznaků atopické dermatitidy a u koček, podobně jako u koní, na stabilizaci příznaků astmatu.
Vzhledem k mechanismu účinku je doporučeno podávání DHA u koní s dalšími hypersensitivními onemocněními kromě astmatu, jako je alergie na hmyzí bodnutí („letní vyrážka“) a jiné typy kožních alergií včetně atopické dermatitidy.

Složení v kg:
MSM - methylsulfonyl methane, olej z mořských řas Schizochitrium lamaricum sp. obsah DHA 34 g, lupinová vláknina, Alltech NuPro směs nukleotidů, fermentované kvasnice kmene Saccharomyces cerevisisae, boswellia serrata extrakt 65, kurkuma extrakt.
Nutriční doplňkové látky v kg: aminokyseliny: lysin 60 g.
Nutriční doplňkové látky v kg: vitaminy:
kyselina L askorbová - vitamin C 200 000 mg,
vitamin E - (alfatokoferol) 8 000 mg,
astaxanthin 4 000 mg.
Konzervant: premix antioxidantů s obsahem tokoferolu a rozmarýnového extraktu 400 mg.

Zápach po mořských řasách, není závadou výrobku.

Dávkování pro koně o hmotnosti 550 – 600 kg: 50 g denně do krmné dávky.

U senzitivních koní zařazujte do krmné dávky postupně v poloviční dávce a suchém stavu.
Dávku lze rozdělit do ranního a večerního krmení.
V případě potřeby dochuťte ovocem, zeleninou, medem, melasou atd.

Balení: 1500 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny a doplňky stravy, Na dýchací cesty
Pomáhá: Na dýchací cesty
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
VK Avatar autora | 17.4.2024
Spokojenost. Koník je dušný, to užívá dlouhodobě a pomáhá to.
5
MD Avatar autora | 16.1.2020
Velmi spokojená, skutečně pomáhá dušným koním

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: