Zákaznická podpora:770 620 510obchod@zoofix.cz

Alavis Multivitamin pro psy a kočky 60g

Kód: DVKZ00120
349 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Veterinární přípravek pro lepší vitalitu nejen v zátěži a po nemoci.

Unikátní receptura rozšířená o L-karnitin, probiotika a probiotika.

ALAVIS Multivitamin pro psy a kočky 60g doporučujeme podávat:

  • Pro zmírnění projevů stáří, pro lepší vitalitu a předcházení kognitivních poruch
  • V době rekonvalescence a zhoršeného příjmu potravy
  • Při akutních i chronických zánětech zažívacího traktu např. při gastroenteritis či parazitární infestaci
  • Pro podporu kardiovaskulárního systému
  • Pro podporu srdeční i kosterní svaloviny
  • Pro snížení rizika vzniku degenerativního onemocnění sítnice u koček z nedostatku taurinu
  • Pro podporu kondice u psů a koček s diabetes mellitus (cukrovkou)
  • Jako doplněk pro podporu léčby regenerace jater
  • Pro předcházení poškození buněk volnými kyslíkovými radikály a oxidačním stresem (při zánětech, diabetes, poruchách plodnosti, poruchách zraku apod.)

L- karnitin je esenciální aminokyselina, která pomáhá přeměnit tuk na využitelnou energii v těle psa a kočky a je nezbytná pro správnou funkci srdce, mozku a svalů.

Taurin je nezbytný pro kardiovaskulární funkci a vývoj a funkci kosterního svalstva, sítnice a centrálního nervového systému. Kočkám chybí enzymatický aparát k produkci taurinu, a proto jej musí získávat ze stravy. Nedostatek taurinu u koček může vést k degeneraci sítnice a nakonec ke slepotě.

Ginkgo biloba obsahuje unikátní látky zajímavých biologických vlastností (flavonoidy, terpenické laktony, organické kyseliny, fenolické látky, karotenoidní barvivo, sacharidy aj.). Extrakt z ginkgo biloby rozšiřuje cévy a preventivně se užívá proti náhlým příhodám mozkovým, proti infarktu myokardu i proti poškození buněk vznikající při degenerativních onemocněních.

Vitamin B3 je součástí mnoha důležitých koenzymů a významně se podílí na metabolismu sacharidů, lipidů a proteinů, a také na energetickém metabolismu, dále se podílí na správném fungování imunitního systému.

Vitamin B1 hraje důležitou roli v energetickém metabolismu a je důležitý i pro nervový systém. Udržuje optimální stav nervové tkáně a srdeční svaloviny.

Vitamin E je významný antioxidant, který chrání buněčné membrány před poškozením volnými kyslíkovými radikály, čímž napomáhá zpomalovat stárnutí a působí jako prevence proti nádorovým onemocněním. Dále podporuje činnost nervové soustavy a je důležitý pro vývoj svalstva.

Zinek je důležitý pro řadu enzymů, které jsou potřeba pro metabolismus buňky a podílí se na regulaci rychlosti buněčného dělení, buněčné aktivity a buněčného zrání.

Selen hraje významnou roli v imunitě a svým antioxidačním účinkem chrání buňky organismu, čímž snižuje riziko vzniku nádorového onemocnění. Působí pozitivně na imunitní a kardiovaskulární systém a snižuje riziko infarktu myokardu a cévních onemocnění.

Inulin ve střevě se chová jako vláknina a slouží jako zdroj energie pro symbiotické střevní bakterie, řadí se mezi prebiotika.

Lactobacillus acidophilus je probiotická bakterie, která podporuje růst prospěšných bakterií a potlačuje škodlivé bakterie. Zlepšuje trávení, napomáhá při zažívacích potížích a stimuluje imunitní systém.

Účinné látky obsažené v 1 g směsi přípravku ALAVIS™ Multivitamin pro psy a kočky: L- karnitin - 100 mg, Taurin - 100 mg, Ginkgo biloba - 40 mg, Vitamin B3 (niacin) - 100 mg NE, Vitamin B1 - 10 mg, Vitamin E - 100 UI α-TE, Zinek - 10 mg, Selen - 10 µg, Lactobacillus acidophilus - 2,5 mg, Inulin - 310,5 mg.

Doporučené dávkování (1 odměrka = 350 mg):
Hmotnost psa, kočky / denní dávka
1 – 5 kg / 1,5 odměrky
5 – 10 kg / 3 odměrky
10 – 20 kg / 6 odměrek
20 – 35 kg / 9 odměrek
35 – 50 kg / 12 odměrek
50 – 65 kg / 15 odměrek
65 – 40 kg / 18 odměrek
80 a více kg / 21 odměrek

Způsob použití: Prášek se podává denně dle doporučeného dávkování do tlamy zvířete, s malým kouskem potravy, případně je možné prášek nasypat do krmiva. Při současném užívání s antibiotiky podávejte přípravek s odstupem 2 hodin. PŘED POUŽITÍM PROTŘEPAT!

Upozornění: POUZE PRO ZVÍŘATA! Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem.

Balení: 60 g, odměrka

Výrobce: Patron ca, s.r.o., Thámova 402/4, 110 00 Praha 1, Česká republika

Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 004-23/C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: