Zákaznická podpora:770 620 510obchod@zoofix.cz

Aptus Equine APTO-FLEX 1000ml

Kód: DVKZC0043
Výrazná sleva!
1 649 Kč –15 %
Apto flex 1l
1 649 Kč –15 % 1 399 Kč 1 Kč / 1 ml
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aptus EQUINE APTO-FLEX VET sirup je unikátní pětisložkové chondroprotektivum nového typu, založené na ideální kombinaci tradičních substancí používaných pro podporu chrupavek a vazů (glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM), ke kterým jsou přidány vysoce účinná kyselina hyaluronová a kolagen.

Brusinkový extrakt obsahuje vitamin E, ale navíc obsahuje vitaminy B, C, K, řadu minerálů, jsou známy jeho antioxidační a protinádorové účinky, a je používán také při infekcích močových, orálních a gastrointestinálních.

DÁVKOVÁNÍ

  kůň do 250 kg    15 ml
  kůň nad 250 kg    30 ml

 

Délka podávání závisí na indikaci a efektu přípravku APTO-FLEX. Při preventivním podávání podávejte 3 měsíce, další měsíc vynechejte a toto opakujte. Při terapeutickém podávání používejte APTO-FLEX trvale.

AKTIVNÍ SLOŽKY VE 100ML

  Hydrolyzovaný kolagen    16 667 mg
  MSM (metylsulfonylmetan)    3 333 mg
  Glukosamin sulfát    2 667 mg
  Chondroitin sulfát    1 333 mg
  Vitamin E    1 003mg
  Kyselina hyaluronová    467 mg

 

Užívání Aptus Equine Apto-flex

Preventivní podávání: Před a po závodní sezoně, během intenzivní tělesné zátěže (u sportujících koní, během tréninku, při závodech), u všech koní pro udržení dobré funkce pohybového systému - výživa, ochrana a regenerace chrupavek a vazů v kloubech, zlepšení pohyblivosti, prevence artritidy.

Terapeutické podávání: Po chirurgických ortopedických zákrocích - zrychlení a usnadnění hojení, při osteoartritidě, u koní s vývojovým onemocněním kloubů, u koní se sníženou pohyblivostí (např. při bolestivosti pohybového systému) a špatnou jezditelností - snížení bolestivosti při pohybu, po úrazech a zraněních pohybového systému - usnadnění pohyblivosti kloubů, zpomalení progrese artrózy

ÚČINNÉ LÁTKY V APTUS APTO-FLEX VET

Kyselina hyaluronová, v  chrupavce je hlavní složkou kloubní tekutiny, které dodává měkkost, pružnost a mazlavost. Struktura její molekuly má schopnost i při nízké koncentraci vázat mnoho molekul vody za tvorby viskózního gelu, který obaluje třecí povrchy kloubních chrupavek a ty jsou pak méně opotřebovávány.Váže se na zánětlivé buňky v kloubech a snižuje jejich aktivitu. Inaktivuje volné kyslíkové radikály a stimuluje kloubní buňky ( chondrocyty) k tvorbě vlastní kyseliny hyaluronové.

Kolagen (kolagenní bílkovina), je zdrojem velkého množství aminokyselin, které se účastní správného vývoje, výživy a ochrany chrupavek kloubů, kvality srsti a drápů.V hydrolyzované formě je vysoce funkční, lehce stravitelný a okamžitě využiteln.

MSM (Methylsulfonylmethan), je přírodním zdrojem organické sloučeniny síry. Působí jako silný antioxidant a zabraňuje tak volným peroxidovým radikálům v poškozování chrupavkových i kostních buněk a tkání. Účastní se při tvorbě struktury vláken kolagenu.

Chondroitin sulfát, je základním stavebním kamenem pro výstavbu a obnovu pojivových tkání. Jeho dostatek chrání chrupavku proti destrukci a poškození. Má prokazatelný protizánětlivý účinek.

Glukosamin sulfát, pozitivně působí na kloubní a vazivový aparát. Používá se jako prevence pohybových obtíží, v období růstu kostí, v rekonvalescenci po úrazech kloubů a šlach, v prevenci vzniku artrózy.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kloubní výživa pro koně
Forma: Tekutá
Pomáhá: Na klouby
Pro koho: Kůň
5
7x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JV Avatar autora | 29.10.2023
nejlepší. Užívám ho já i můj pejsek a klouby nám fungují jak za mlada
5
Avatar autora | 7.3.2022
produkt jsem pro své koně používala již v minulosti a domnívám se, že je velmi účinný
5
LP Avatar autora | 19.6.2019
Výborný produkt, pomáhal
5
Avatar autora | 6.8.2018
Lépe se užívá, než prášek.
5
V Avatar autora | 11.9.2017
Výborný,pomáhá mi,před tím sem měl ALAVIS, který je také vynikající produkt na klouby.Doporučuji ho přátelům a známím.Na mě funguje
5
M Avatar autora | 10.9.2017
Dobré složení a kvalita
5
Z Avatar autora | 1.9.2017
+ je v tekutém stavu, nerada polykám prášky a funguje

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: