Akce
 

Aptus Equine APTO-FLEX 1000ml

4 hodnocení
 
Můžeme doručit do: 23.1.2018
Dostupnost Skladem
Běžná cena 2 151 Kč
Ušetříte 152 Kč (–7 %)
1 999 Kč
   
Výrobce Orion Pharma Animal Health
Kategorie Kloubní výživa pro koně
 

Aptus EQUINE APTO-FLEX VET sirup je unikátní pětisložkové chondroprotektivum nového typu, založené na ideální kombinaci tradičních substancí používaných pro podporu chrupavek a vazů (glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM), ke kterým jsou přidány vysoce účinná kyselina hyaluronová a kolagen.

Brusinkový extrakt obsahuje vitamin E, ale navíc obsahuje vitaminy B, C, K, řadu minerálů, jsou známy jeho antioxidační a protinádorové účinky, a je používán také při infekcích močových, orálních a gastrointestinálních.

DÁVKOVÁNÍ

  kůň do 250 kg    15 ml
  kůň nad 250 kg    30

 

Délka podávání závisí na indikaci a efektu přípravku APTO-FLEX. Při preventivním podávání podávejte 3 měsíce, další měsíc vynechejte a toto opakujte. Při terapeutickém podávání používejte APTO-FLEX trvale.

AKTIVNÍ SLOŽKY VE 100ML

  Hydrolyzovaný kolagen    16 667 mg
  MSM (metylsulfonylmetan)    3 333 mg
  Glukosamin sulfát    2 667 mg
  Chondroitin sulfát    1 333 mg
  Vitamin E    1 003mg
  Kyselina hyaluronová    467 mg

 

Užívání Aptus Equine Apto-flex

Preventivní podávání: Před a po závodní sezoně, během intenzivní tělesné zátěže (u sportujících koní, během tréninku, při závodech), u všech koní pro udržení dobré funkce pohybového systému - výživa, ochrana a regenerace chrupavek a vazů v kloubech, zlepšení pohyblivosti, prevence artritidy.

Terapeutické podávání: Po chirurgických ortopedických zákrocích - zrychlení a usnadnění hojení, při osteoartritidě, u koní s vývojovým onemocněním kloubů, u koní se sníženou pohyblivostí (např. při bolestivosti pohybového systému) a špatnou jezditelností - snížení bolestivosti při pohybu, po úrazech a zraněních pohybového systému - usnadnění pohyblivosti kloubů, zpomalení progrese artrózy

ÚČINNÉ LÁTKY V APTUS APTO-FLEX VET

Kyselina hyaluronová, v  chrupavce je hlavní složkou kloubní tekutiny, které dodává měkkost, pružnost a mazlavost. Struktura její molekuly má schopnost i při nízké koncentraci vázat mnoho molekul vody za tvorby viskózního gelu, který obaluje třecí povrchy kloubních chrupavek a ty jsou pak méně opotřebovávány.Váže se na zánětlivé buňky v kloubech a snižuje jejich aktivitu. Inaktivuje volné kyslíkové radikály a stimuluje kloubní buňky ( chondrocyty) k tvorbě vlastní kyseliny hyaluronové.

Kolagen (kolagenní bílkovina), je zdrojem velkého množství aminokyselin, které se účastní správného vývoje, výživy a ochrany chrupavek kloubů, kvality srsti a drápů.V hydrolyzované formě je vysoce funkční, lehce stravitelný a okamžitě využiteln.

MSM (Methylsulfonylmethan), je přírodním zdrojem organické sloučeniny síry. Působí jako silný antioxidant a zabraňuje tak volným peroxidovým radikálům v poškozování chrupavkových i kostních buněk a tkání. Účastní se při tvorbě struktury vláken kolagenu.

Chondroitin sulfát, je základním stavebním kamenem pro výstavbu a obnovu pojivových tkání. Jeho dostatek chrání chrupavku proti destrukci a poškození. Má prokazatelný protizánětlivý účinek.

Glukosamin sulfát, pozitivně působí na kloubní a vazivový aparát. Používá se jako prevence pohybových obtíží, v období růstu kostí, v rekonvalescenci po úrazech kloubů a šlach, v prevenci vzniku artrózy.

 

Podobné produkty

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Dotaz 7.7.2017 10:57
Dobry den mohou to i lide a v jakych popripade davkach. Dekuji
Odpovědět
Dotaz 8.7.2017 09:46
Dobrý den Da se nějak určit dávka treba na jedno kilo váhy člověka aby se to dalo připočíst. Popřípadě jaký je jeste rozdíl mezi mužem a ženou. Dekuji
Dotaz 7.7.2017 15:53
Dobrý den Adame, obsažené látky jsou stejné, jaké se vyskytují i v lidských kloubních výživách a ze zkušenosti víme, že kloubní výživy pro koně bývají poměrně často užívány také lidmi, stejně jako Apto-flex - jak je patrné také z nadšených recenzí na Heuréce. Dávkování se liší nejen podle váhy a pohlaví.... koncentrovaným kloubním výživám by odpovídalo cca 8ml produktu denně, ale řídil bych se především vitamínem E, který je rozpustný v tucích a ač je málo nebezpečné předávkování na rozdíl od ostatních v tucích rozpustných vitamínech, určitě bych dlouhodobě dávku nepřeháněl. Doporučené normální denní dávce vitaminu E by odpovídalo cca 1 ml, ale pokud se užívá vitamín v kapslích, je dávka dokonce až 100 mg ob den, což odpovídá 5 ml Aptus Apto-Flex každý den.... Obecně se kloubní výživy užívají denně po dva měsíce a pak následuje pauza. Nicméně to je vše suchá teorie, budeme rádi, pokud se někdo připojí s vlastní zkušeností :) Tomáš
5,0 4 hodnocení
Přidat hodnocení
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Aptus Equine APTO-FLEX 1000ml Aptus Equine APTO-FLEX 1000ml
5
| 11.9.2017 18:33
Výborný,pomáhá mi,před tím sem měl ALAVIS, který je také vynikající produkt na klouby.Doporučuji ho přátelům a známím.Na mě funguje
Aptus Equine APTO-FLEX 1000ml Aptus Equine APTO-FLEX 1000ml
5
| 10.9.2017 18:37
Dobré složení a kvalita
Aptus Equine APTO-FLEX 1000ml Aptus Equine APTO-FLEX 1000ml
5
| 1.9.2017 09:12
+ je v tekutém stavu, nerada polykám prášky a funguje

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.