Zákaznická podpora:770 620 510obchod@zoofix.cz

Alavis Oční kapky Premium 60ml

Kód: ZP001
345 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Veterinární přípravek pro vyplachování a čištění svědivých a podrážděných očí, očního okolí a očních ran s extraktem z Aloe Vera.

ALAVIS™ Oční kapky Premium je superoxidovaný, pH neutrální roztok s extraktem z Aloe vera. Slouží k výplachu svědivých a podrážděných očí a k čištění očního okolí od nečistot a prachu. Snižuje mikrobiální zátěž v místě aplikace, takže je vhodný i při zánětech oční bulvy a okolí. Potlačuje projevy tzv. „suchého oka“.

Extrakt z Aloe vera zklidňuje podrážděné oči. Přípravek je bezpečný pro použití u všech druhů zvířat. Aplikace je bezbolestná, neštípe a nedráždí. Neobsahuje alkohol, steroidy ani antibiotika.

ALAVIS™ Oční kapky Premium doporučujeme aplikovat:

  • pro výplach oka a očního okolí (např. pro odstranění cizího tělesa, nečistot, sekretu či preventivně)
  • pro oplach očí při poranění
  • jako čistící roztok oka a očního okolí, zejména pro brachycefalická plemena psů a koček
  • k čištění kožních záhybů v okolí očí jako prevence zánětu kožních záhybů
  • při slzení oka
  • jako doplněk při léčbě očních onemocnění, při zánětech či po operacích
  • jako podpora hojení po operacích a po poranění očí
  • u zvířat s alergií na pyl pro výplach očí po procházce na odplavení alergenů
  • pro všechny věkové kategorie

Složení:
Superoxidovaný roztok 95 %
extrakt Aloe vera 5 %

Aloe vera

Aloe vera je využívána již po tisíce let v lidovém léčitelství a její používání se rozšířilo po celém světě. Gel z aloe podporuje hojení a aplikuje se na drobnější poranění. Při jeho aplikaci se vytváří na povrchu rány zvlhčující film, který působí protizánětlivě, podporuje růst fibroblastů a obnovu kolagenu, urychluje granulaci, zlepšuje přísun kyslíku a živin do tkáně a dochází k jejich rychlejší obnově. Aloe vera stimuluje regeneraci buněk. Aloe vera obsahuje sacharidy, zejm. pektiny, hemicelulózu, glukomanany, acemanany a deriváty manózy. Dále jsou zastoupeny aminokyseliny, lipidy, steroly, třísloviny, enzymy, vitaminy, minerální látky a kyselina salicylová. Hojivý účinek je připisován obsaženým polysacharidům, zejména acemananům.

Superoxidovaný roztok

Superoxidovaný roztok je elektrochemicky zpracovaný vodný roztok, který je nedráždivý, netoxický, s neutrálním pH. Přispívá k zmírnění mikrobiální zátěže. Navíc má selektivní účinek, tzn. působí pouze na mikroorganismy a nenarušuje okolní zdravou tkáň a proces hojení. Dalším jeho přínosem pro ošetření a hojení očních ran je zejména jeho bezpečnost a šetrnost. Zásadním faktorem pro podporu procesu hojení je tvorba přirozeně vlhkého prostředí v ráně, což superoxidovaný roztok umožňuje v krátkém časovém horizontu. Roztok je vysoce účinný a v řádu minut začíná působit na mikroorganismy přítomné v ráně. Snížením mikroorganismů v ráně se urychluje proces hojení a přispívá k redukci velikosti rány.

Způsob použití: Veterinární přípravek ALAVIS™ Oční kapky Premium aplikujte jako neředěný roztok. Roztok můžete používat dle potřeby. Aplikujte vždy 1-2 kapky do každého oka 3-4krát denně. Pro důkladnější vyčištění očního okolí navlhčete přípravkem vatový tamponek či gázu a místo vyčistěte. Roztok není třeba oplachovat. Pro výplach je možné použít větší množství objemu.

Doba použitelnosti: 12 měsíců, spotřebujte do 6 měsíců po prvním otevření balení.

Velikost balení: 60 ml

Držitel rozhodnutí o schválení a výrobce:

Patron ca s.r.o., člen skupiny Mike.M capital a.s.

 

Veterinární přípravek je schválen pod ÚSKVBL číslem 255–23/C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: