Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Alavis 5 (90 tablet)

Kód: DVKZ00049
Výrazná sleva!
Značka: Alavis
645 Kč –13 %
alavis 5 pro psy 90tbl
645 Kč –13 % 559 Kč
Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
25.4.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Alavis 5 je dlouhodobě velice oblíbený a stabilně jeden z nejprodávanějších kloubních produktů pro psy na českém trhu. Alavis 5 vyživuje kloubní chrupavky, podporuje promazávací vlastnosti kloubní tekutiny, napomáhá při pohybových problémech u psů a koček. Obsahuje pět důležitých látek, které se v kloubech, pojivových tkáních a chrupavce běžně vyskytují a umožňuje tak komplexní péči o pohybový aparát. Zákazníci si produkt pochvalují jak při preventivním podávání mladým psům, tak také jeho rychlý nástup účinku u kloubních potíží psích seniorů.

Nadšené recenze:

„Velmi pomáhá mému 14letému kamarádovi jezevčíkovi. Značně se mu zlepšil pohyb a nálada. Z toho usuzuji, že Alavis byla dobrá volba.“ Jiří Martinec

„Produkt je velmi dobrý,dávala jsem fence bobtaila od věku 10 let, dožila se 17 let, a fence leonbergera od 8 let a dožila se 13 let, jako prevenci 4x ročně a vycházky 4 km v naprosté pohodě.“ Měchurová

Účinné látky v ALAVIS 5:

Glukosamin sulfát – VYŽIVUJE CHRUPAVKU
Zpomaluje rozvoj už vzniklých degenerativních změn chrupavky. Glukosamin hraje významnou roli v metabolismu chrupavky. Stimuluje buňky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykanů (základních stavebních složek chrupavky) a je hlavním substrátem pro jejich vznik. Glukosamin je aktivně přijímán chrupavkou. 

Chondroitin sulfát – CHRÁNÍ A HYDRATUJE CHRUPAVKU
Zpomaluje destruktivních změny chrupavky, mírní bolesti kloubů, zlepšuje pohyblivost a mírní i průběh zánětu kloubu. Chondroitin sulfát Je důležitou součástí kloubní chrupavky. Váže velké množství vody, čímž hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykanů a redukuje kolagenolytickou aktivitu.

MSM – TLUMÍ ZÁNĚT
MSM působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Vykazuje silné antioxidační účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce.

Kyselina hyaluronová – PROMAZÁVÁ KLOUB
Kyselina hyaluronová tvoří hlavní součást kloubní (synoviální) tekutiny. Čím vyšší je koncentrace kyseliny, tím lepší jsou viskoelastické vlastnosti chrupavky a dochází k jejich lepší výživě. Její podávání normalizuje vlastnosti kloubní synoviální tekutiny, působí proti degeneraci chrupavky a obnovuje její původní vlastnosti.

Kolagen II. typu – REGENERUJE CHRUPAVKU
zabezpečuje pevnost, pružnost a odolnost chrupavky a pojivových tkání. Kolagen v přípravku Alavis 5 je hydrolyzovaný, což znamená, že je enzymaticky štěpen na menší částice, které se v zažívacím traktu lépe vstřebávají a jsou tudíž mnohem lépe využitelné pro stavbu a obnovu poškozené chrupavky. Nedostatek kolagenu v kloubu a chrupavce vede k poruchám hybnosti a postupným degenerativním změnám. 

Vitamin C - hraje neopomenutelnou roli při vývoji kostí a chrupavek. Nedostatkem vitaminu C dochází k menší pevnosti kolagenních vláken nejen v chrupavce, ale i ve vazech a šlachách. Vitamin C dále podporuje vstřebávání železa a podporuje tvorbu bílých krvinek.

Obsah účinných látek v jedné tabletě:

Glukosamin sulfát – 500 mg
Chondroitin sulfát – 200 mg
Methylsulfonyl­methan – 200 mg
Kolagen II. Typu – 60 mg
Kyselina hyaluronová – 18 mg
Vitamin C – 20 mg

Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, stearan hořečnatý, hydrogenfosforečnan vápenatý. Z důvodu zachování kvality přípravku nejsou přidávána žádná barviva ani konzervační látky.

Podání a dávkování:

  • pro psy a kočky s kloubními obtížemi
  • starší zvířata
  • při poúrazových stavech
  • štěňata velkých a obřích plemen během růstu
  • sportovní psi (dostihy, agility, dog trekking...)
  • pracovní psi ( služební, saně...)

Způsob použití: Tablety se podávají denně dle doporučeného dávkování přímo do tlamy nebo s kouskem potravy, event. rozdrcené do krmiva. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů.

Délka užívání: Přípravek podávejte optimálně tři měsíce, potom udělejte 1 – 3 měsíce pauzu a přípravek opět nasaďte. Balení obsahuje 90 tablet.

   Hmotnost psa, kočky:       prvních 14 dní užívání - denně       pokračovací dávka - denně   
1 – 5 kg 1/2 – 1 tablety 1/4 – 1/2 tablety
5 – 10 kg 1 – 2 tablety 1/2 – 1 tableta
10 – 15 kg 2 – 3 tablety 1 – 1,5 tablety
15 – 25 kg 3 – 4 tablety 1,5 – 2 tablety
25 – 45 kg 4 – 5 tablet 2 – 2,5 tablety
45 a více kg 5 – 6 tablet 2,5 – 3 tablety

 

Upozornění: Přípravek je možné podávat s krmivy obsahujícími chondroprotektivní látky. Pozitivní účinek se tak zvýší.

Výrobce: Patron ca, s.r.o., Na Sychrově 6, 101 00 Praha 10, Česká republika, divize Partners Inc., 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada

Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 068–10/C a je volně prodejný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kloubní výživa pro psy
Forma: Tablety
Pomáhá: Na klouby
Pro koho: Pes, Kočka
? Balení vystačí na:: až 180 dní
Počet tablet: 90 ks

TV spot

5
7x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MV Avatar autora | 6.12.2021
Jsem spokojená.
5
DZ Avatar autora | 9.6.2020
Spokojenost. Už to dostával i náš předchozí pejsek retrívr a chodil až do 16 let.
5
Avatar autora | 17.2.2020
Alavis aplikuji psovi pravidelně, cca 1 rok, dle doporučení na obalu. Zatím spokojenost.
5
JP Avatar autora | 2.2.2020
Dobrý produkt, dávám fence Bernskeho salasnickeho psa už od maličká,protože měla problémy s chůzi,doporučil mi Alavis veterinář. Nyní má 9.roku.Na dlouhé procházky už to není,ale chodí pěkně a bolesti nemá. Doporučuji.
3
Avatar autora | 16.5.2019
Nevím, sama podobné věci polykám už léta a chci věřit, že mi pomáhají. Pes taky pořád kulhá a nemládne, ale kdoví, zda by to bez pilulek nebylo ještě horší?
5
JM Avatar autora | 21.11.2018
Velmi, pomáhá mému 14letému kamarádovi jezevčíkovi. Značně se mu zlepšil pohyb a nálada. Z toho usuzuji,že Alavis byla dobrá volba.
5
M Avatar autora | 16.6.2018
Produkt je velmi dobrý,dávala jsem fence bobtaila od věku 10 let dožila se 17 let,a fence leonbergera od 8 let a dožila se13 let ,jako prevenci 4x ročně a a vycházky 4km v naprosté pohodě.
5
JV Avatar autora | 19.5.2018
Jako všechny doplňky pro výživu kloubů - zřejmě "běh na dlouhou vzdálenost". Ale snad to není o moc horší než dřív, i přes pokračující psí věk. Takže: spokojenost.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: