Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Dromy Biotin 750g

Kód: DVKZ00558
553 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
25.4.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Biotin, zinek, methionin a vitamíny pro koně, určené pro regeneraci a podporu růstu kopytní rohoviny a prevenci kožních problémů (dermatitid).

Kombinace biotinu, zinku, křemíku, mědi, sirných aminokyselin a antioxidantů se účinně snižuje zánětlivé procesy v kopytech a kůži - lamitis, dermatitis.
Preventivní podávání se osvědčilo jako ochrana proti vzniku ekzému, zmírňuje alergické projevy u muchařů a koní náchylných k dermatitidám.

Dromy biotin pro koně je vhodný i pro zvířata ohrožená akutním nebo chronickým schvácením (metabolické, mechanické příčiny). Nástup účinku se projevuje v rozmezí dvou týdnů.

Doporučené dávkování: 25 g pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg (tzn balení vystačí na celý měsíc pravidelného podávání biotinu).

Proč a jak funguje biotin na kopyta koní:

Pokud chceme ovlivnit kvalitu kůže, srsti a kopytní rohoviny, musíme ovlivnit procesy v živých epidermálních buňkách. V doplňkovém krmivu jsou zastoupeny složky, které podporují regeneraci buněk organismu a tím ovlivňují i kvalitu kopytní rohoviny. Velmi důležitými prvky, které hrají významnou roli ve zdraví a kvalitě kopytní rohoviny je zinek a síra a zinek v organické formě. Kromě kvality kopytní rohoviny ovlivňují zdraví a kvalitu kůže a srsti.

Pro zlepšení kvality rohoviny kopyta, je vhodné podávání síry v její organické podobě, tj. nejlépe ve formě sirných aminokyselin methioninu a MSM a lyzinu, který se podílí na metabolismu svalové tkáně. Síra je důležitou stavební látkou kopytní rohoviny a její nedostatek může být příčinou jejího zhoršení. U schvácených koní je také velmi důležité podpořit tvorbu zdravé rohoviny ihned po případném vyzutí kopyta,  proto je v přípravku vysoký obsah biotinu 40 mg v DDD, který tento proces urychlí.

Biotin se jako koenzym účastní reakcí látkové výměny, je nutný k syntetizování kyseliny L -askorbové, která se podílí na tvorbě kolagenu - podkožního cementu, který spojuje tělní buňky a hraje velmi důležitou roli při tvorbě kopytní rohoviny a srsti.

 

Indikace doplňkového krmiva: optimalizace kvality a podpora růstu kopytní rohoviny, podpora léčby laminitis – schvácení kopyt
a zánětu škáry kopytní, zmírnění alergických projevů u muchařů a koní náchylných k dermatitidám.

Složení: maltodextrin, DL-methionin, MSM - methylsulfonylmethan, L- lysin,
Ascophyllum nodosum, zinek - Zn, měď - Cu, kyselina L askorbová, vitamin E, biotin.

Balení: 750 g.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro koně
Pomáhá: Na srst a kůži
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 28.3.2023
Lehce podatelné , praktické balení v tabletách

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: