Zákaznická podpora:778 510 530obchod@zoofix.cz

Alavis MSM 600g

Kód: DVKZ00034
749 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Alavis MSM pro koně má prokázané bolest tišící a protizánětli­vé účinky. Napomáhá zlepšení fyzické kondice, zpevňuje vazy a šlachy, chrání namáhané klouby a zlepšuje jejich funkci. Při užívání přípravku Alavis MSM bylo zjištěno lepší hojení ran, proto je vhodné ho užívat také u poúrazových a pooperačních stavech.

Alavis MSM pro koně má antioxidační a detoxikační účinky. Lze ho také úspěšně využít v alergologii pro zmírnění alergických projevů. Také podporuje obnovu srsti a kopytní rohoviny. MSM pro koně lze podávat i preventivně, i pokud v těle není zánět. MSM pomáhá regeneraci a relaxaci svalů a zpevnění kolagenních vláken, která jsou nejen ve vazech a šlachách, ale i ve vláknité složce chrupavek a kostí. Tím zpevňuje jak chrupavky, tak kostní tkáně.

Nadšené recenze:

„Velice doporučuji, kobyle se už chodí mnohem lépe.“ Marie Strnadová

„Mám velkého psa s dysplazií kyčelních kloubů, přípravek mi byl doporučen veterinářkou. Pes chodí podstatně lehčeji.“ Zákazník z Heuréka.cz

Alavis MSM pro koně je vhodný pro: 

  • hříbata od dvou měsíců
  • mladé koně pro dostih, sport a práci
  • pro starší a těžší koně
  • podporu při poúrazových a pooperačních stavech
  • při chronických bolestech svalů a křečích
  • při onemocnění kopytní střelky a prasklinách kopytního pouzdra
  • při artóze či zánětech kloubu a kopytní škáry
  • chronické bolesti svalů, svalové křeče
  • degenerativních a zánětlivých postiženích pohybového aparátu

MSM – Methylsulfonyl­methan
MSM – Methylsulfonyl­methan je látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce. Síra je mimo jiné zapojena do procesu tvorby kolagenu a glukosaminů – základních stavebních látek kloubních chrupavek a pojivových tkání.

Collyss®
kolagen typu I v nejvyšší kvalitě – se vyskytuje v silně zatěžovaných strukturách, jako jsou šlachy a vazivové chrupavky. Je odolný v tahu, a proto je velmi důležitý pro pevnost šlach a tím i pro zpevnění pohybového aparátu. Tento kolagen se dále vyskytuje v kostech a kůži. Kolagen typu I Collyss® je patentově vyráběný čištěný kolagenový hydrolyzát získávaný z chrupavek mořských ryb.

Cartidyss®
kolagen typu II v nejvyšší kvalitě – udržuje tvar chrupavky a brání její deformaci. Kolagen typu II je součástí hyalinní a elastické chrupavky a je odolný v tlaku. Cartidyss® je čištěný kolagenový hydrolyzát získávaný z chrupavek rejnoků

Obsah účinných látek v 1 kg: MSM - Methylsulfonylmethan 994 g, Collyss® 3 g, Cartidyss® 3 g

Forma podávání: prášek pro přimíchání do potravy. 
Prášek je možné podávat s kouskem potravy, zamíchat do jádra či melasy nebo podat přímo do tlamy. Přípravek ALAVIS™ MSM je bílý krystalický prášek bez sirného zápachu.

Dávkování Alavis MSM:

Doporučená denní dávka
hmotnost
koně
iniciační dávka
(prvních 10 dní)
udržovací dávka
(pokračovací)
100 kg 5 g 1+1/4 odměrky 2–3 g 1/2–3/4 odměrky
200 kg 10 g 2+1/2 odměrky 4–6 g 1–1+1/2 odměrky
300 kg 15 g 3+3/4 odměrky 6–9 g 1+1/2–2+1/4 odměrky
400 kg 20 g 5 odměrek 8–12 g 2–3 odměrky
500 kg 25 g 6+1/4 odměrky 10–15 g 2+1/2–3+3/4 odměrky
600 kg 30 g 7+1/2 odměrky 12–18 g 3–4+1/2 odměrky


Délka užívání: Není časově omezena. Při dlouhodobém podávání nebyly zaznamenány žádné závažné vedlejší účinky. Nejedná se o doping, je možné podávat po celou dobu sportovní sezóny.

Náš tip pro dlouhodobé podávání: ALAVIS™ MSM pro koně + ALAVIS™ Duoflex – tuto kombinaci doporučujeme pro dlouhodobé podávání u koní s chronickými problémy pohybového aparátu. Společné podávání zajišťuje regeneraci kloubních chrupavek, zlepšení jejich lubrikace, regeneraci a relaxaci svalů a zpevnění vazů a šlach, které zpevňují celý pohybový aparát.


Velikost balení: 600 g prášku

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kloubní výživa pro koně
Pomáhá: Na klouby
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
IW Avatar autora | 5.11.2020
Ano jsem velmi spokojená,zabralo to.
5
EM Avatar autora | 8.8.2020
Prokazatelně pomáhá proti bolesti!
5
MS Avatar autora | 14.2.2018
Velice doporučuji, kobyle se už chodí o mnohem lépe.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: